Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 (0)67 551 38 41+380 (0)63 010 63 15+380 (0)44 592 73 71

Установа фірм в Україні

Учреждение фирм в Германии или в Украине / Установа фірм в Німеччині чи в Україні / Firmengründungen in der Ukraine oder in Deutschland

Ми надаємо нашим клієнтам комплексне консультування та зрозумілу процедуру реалізації проекту, тим самим гарантуючи безпеку і прозорість реалізації Ваших проектів в Україні.

На відміну від інших виконавців наш німецькомовний менеджерський склад працює в Україні протягом багатьох років і сам веде всі проекти. Знання ринку через треті або четверті руки – не наш метод. Ми маємо власний досвід на місцях.

Особливу увагу ми приділяємо культурним і місцевим специфічних факторів, які представляють для іноземних підприємців суттєва перешкода, як показує наш досвід.

Наші послуги виходять далеко за межі юридичного та податкового супроводу. Ви отримуєте пряму вигоду завдяки нашому багаторічному досвіду у сфері права і ділових відносин. Іноземні клієнти розуміють, що лише формальних знань у галузі права недостатньо для успішного ведення бізнесу в Україні.

Ми працюємо у відповідності зі стандартами, до яких Ви звикли у Німеччині. Наше адвокатське бюро має досвід і професійні знання для роботи у всіх правових сферах.

Засновувати підприємства, реєструвати фірми в Україні можуть бути як іноземні приватні особи, так і юридично особи без обмежень. На вибір пропонуються кілька правових форм, які обмежуються кількома «застосовними». При цьому потрібно відрізняти установчі форми:

 • представництво
 • юридична особа
 • договір про спільну діяльність.

Представництво діє, як правило, від імені «материнської компанії». Юридична особа, навпаки, є самостійним правовим суб’єктом. Практика показує, що, зокрема, ТОВ (ООО) в силу своїх чітко врегульованих зобов’язань і обмеженої відповідальності є найбільш поширеною правовою формою. В цілому можна розглядати такі компанії у вигляді правової форми:

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Товариство з обмеженою відповідальністю в Україні детально регламентовано і за деякими винятками схоже на німецьку структуру. Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) має статутний капітал, для якого на даний момент більше не встановлюються мінімальні суми.

Сума статутного капіталу прописується в Статуті про заснування товариства. На момент заснування товариства 50% статутного капіталу повинні бути виплачені. Виплата неоплаченої частини повинна бути проведена протягом 12 місяців. Товариство несе відповідальність виключно своїм майном. Фізичні та юридичні особи згідно з зобов’язальним правом є уравненными учасниками товариства. Для зменшення суми статутного капіталу ТОВ повинно бути винесено рішення учасників товариства. З правової точки зору, воно набирає чинності не раніше ніж через три місяці після його реєстрації в державному реєстрі та публікації. Всі учасники товариства мають право продати свої частки в суспільстві іншим учасникам товариства. Це можна окремим пунктом прописати в Статуті. Учасники товариства мають переважне право покупки і можуть вийти з товариства у будь-який час. Загальні збори учасників товариства необхідно скликати мінімум два рази на рік, якщо Статутом не передбачено інше. Збори мають право виносити рішення тільки у разі присутності більше 60% статутного капіталу. Керівництво компанією може складатися з однієї особи (директора) або декількох людей в якості ради директорів. Керівництво компанією не обов’язково повинно складатися з учасників товариства. Керівництво призначається Загальними зборами учасників товариства. Воно бере на себе оперативну діяльність, якщо вона не знаходиться не в компетенції Загальних зборів учасників товариства.

Українське право передбачає створення ревізійної комісії, яка являє собою постійний орган ТОВ і повинна контролювати фінансову та економічну діяльність керівництва компанією.

Установа

На практиці в більшості випадків адвокатська фірма бере на себе реєстрацію нової компанії в Україні. Після надання консультації про правовій формі це наступний крок. Для заснування компанії в Україні потрібно завірена довіреність. Після цього потрібно зарезервувати назву компанії.

Наступним кроком буде вибір відповідного банку. Банк необхідний для відкриття тимчасового рахунку для зарахування статутного капіталу. У більшості випадків знову заснована компанія продовжує працювати з цим банком. Тимчасовий рахунок перетворюється в постійний розрахунковий рахунок.

Уповноважена адвокатська фірма, як правило, надає клієнту проект Статуту та готує документи для процедури установи. Для цього потрібно призначити директора. На момент реєстрації у директора має бути дозвіл на роботу. Іноземець отримує дозвіл на роботу тільки тоді, коли існуюча українська фірма подасть запит про надання роботи в орган реєстраційного обліку. Настає тупикова ситуація, коли іноземна фірма або особа хочуть заснувати фірму, але не мають ні українського директора, ні іноземця з українським дозволом на роботу. У таких випадках адвокатська фірма тимчасово займає посаду директора, тобто до моменту отримання дозволу на роботу або ж працевлаштування українського громадянина.

Після погодження Статуту засновниками, надходження статутного капіталу в розмірі щонайменше 50% і оформлення довіреності адвокатське бюро може починати процес реєстрації. Датою заснування товариства вважається дата державної реєстрації. Реєстрацію за місцем знаходження юридичної особи проводять державні реєстратори міського та районного управлінь. Через короткий проміжок часу, приблизно через тиждень ТОВ заснований. Процес установи на цьому не закінчується, а продовжується в таких інстанціях:

 1. Орган статистики
 2. Пенсійний фонд
 3. Відділ з питань праці
 4. Фонд страхування від нещасних випадків
 5. Фонд втрати працездатності
 6. Отримання дозволу на виготовлення штампа й печатки
 7. Реєстрація у фінансовому управлінні
 8. Одержання податкових дозволів у фінансовому управлінні на користування банківським рахунком
 9. Складання документації і реєстрація в митному управлінні.

Процес повної реєстрації ГмбХ (ТОВ)займає близько 2-3 тижнів. Про реєстрацію компанії вноситься запис у єдиний державний реєстр юридичних осіб та приватних підприємців, який є загальнодоступним. Засновники або їх представники отримують реєстраційне свідоцтво.

Акціонерне товариство (ВАТ і ЗАТ)

Тут потрібно розрізняти відкрите і закрите акціонерне товариство. У відкритому акціонерному товаристві (ВАТ) акціями торгують на біржі. Акціями зазвичай розпоряджаються без згоди інших акціонерів. При установі закритого акціонерного товариства (ЗАТ) акції належать виключно засновникам товариства і їх можна вільно підписувати. Акціонери мають переважне право покупки при продажу часток участі.

Акціонерне товариство має Статут як єдиний установчий документ. Якщо суспільство засновують кілька акціонерів, необхідно скласти рішення про заснування. Якщо установа ініціює приватна особа, рішення про заснування потрібно додатково завірити у нотаріуса. На установа ЗАТ йде, як правило, 6-8 тижнів, а ВАТ – 12-14 тижнів.

Статутний капітал акціонерного товариства складають внески акціонерів і він повинен відповідати 1250-кратного розміру законної мінімальної заробітної плати, тобто близько 140.000 Євро. Емісія акцій встановлюється комісією з цінних паперів. 25% статутного капіталу через 2 роки повинні належати засновникам. На установчих зборах акціонерів вже повинні бути сплачені як мінімум 30% номінальної вартості підписаних акцій. До моменту установи як для ВАТ, так і для ЗАТ мають бути сплачені мінімум 50% номінальної вартості акцій. Є можливість емітувати привілейовані акції без права голосу.

Вищий суд України видав закон про акціонерні товариства, який набрав чинності 30.04.2009 р. Цей закон містить такі нововведення: будуть введені два нових види акціонерних товариства, приватні і публічні; загальна кількість акціонерів приватного акціонерного товариства не повинна перевищувати 100 осіб; публічне акціонерне товариство може мати більше 100 акціонерів; частки участі приватного акціонерного товариства не можуть бути видані публічно, а частки участі публічного акціонерного товариства можуть бути як публічними, так і не публічними; публічне акціонерне товариство повинно бути зареєстровано мінімум на одній біржі цінних паперів.

Установа представництва або договір про спільне співробітництво являють собою цілий масив інформації і тому не можуть бути описано тут детальніше.

Всі вищевказані послуги наше підприємство виконає для Вас швидко, ефективно і доступно за ціною. На місці Вам знадобиться один раз відвідати нотаріуса, і вже через 2 тижні Ви можете приступити до ведення бізнесу. Надалі ми можемо зайнятися для Вас бухгалтерією і податковим плануванням. Тимчасового директора ми також можемо Вам надати.

(18 людина, в середньому: 4.67/5)

^