Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 97 947 0991

Єврейська еміграція в Німеччину (вигнані жителі країни)

З 1991 р. єврейські емігранти з колишнього СРСР отримали можливість на в’їзд до Німеччини в якості вигнаних жителів своєї країни. Підставою для цього є рішення, винесеного на конференції міністрів внутрішніх справ від 9. січня 1991 р., згідно з яким Закон про заходи щодо біженців, прийнятих в рамках акцій гуманітарної допомоги (HumHAG) вступив у силу. HumHAG втратив чинність згідно ст. 15 абз.3 №. 3 Закону про імміграцію. Євреї з колишнього СРСР, крім Естонії, Латвії та Литви приїжджають до Німеччини на підставі § 23 (2) Закону про перебування.

За даними Федерального адміністративного управління та Федерального відомства з питань міграції та біженців в період між 1991 і 2004 рр. в цілому в Німеччину прибутку 219.604 єврейських переселенців. У 2004 р. переселилися ще 11.208 єврейських громадян, що свідчило про зменшення тренда. Для порівняння: протягом цього часу в Німеччину переїхали близько 1,9 млн. німецьких пізніх переселенців з колишнього СРСР. За даними центрального реєстру іноземців за станом на квітень 2005 р. 113.692 вигнаних жителів своєї країни, які переїхали після 1 січня 1991 р., залишилися в Німеччині. Серед вигнаних жителів 76 різних громадянств 111.811 осіб з країн Балтії і СНД, країн походження єврейських переселенців (Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Російська Федерація, Україна, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан).

Те, що число перебувають зараз у Німеччині вигнаних мешканців своїх країн з СНД нижче, ніж число єврейських переселенців, за даними Федерального відомства міграції і біженців пов’язано з тим, що частина з них вже отримала німецьке громадянство. Є ймовірність, що частина єврейських переселенців знову виїхали з Німеччини.

В відповідності з діючими положеннями з наказом Міністерства закордонних справ для дипломатичних представництв від 25 березня 1997 р. люди, які мають право на імміграцію, самі єврейської національності або ж у них як мінімум один з батьків – єврей. (У країнах колишнього Радянського союзу, на відміну від Німеччини, єврейська національність в сенсі етнічності вписувалася в документи цивільного стану. Бути єврейської національності по радянському тлумачення не має ніякого зв’язку з релігійною приналежністю та не означає, що хтось відчуває себе приналежним до іудаїзму.) За даними Центрального благодійного спільноти євреїв Німеччини число членів єврейських громад у Німеччині зросла з 29.089 чоловік в 1990 р. до 102.472 у 2003 р. Такий приріст членів пов’язаний здебільшого з переселенцями з країн СНД / колишнього Радянського союзу.

Вимоги:

На підставі рішення міністрів внутрішніх справ федеральних земель від 18.11.2005 р. процедура прийняття єврейських переселенців до Німеччини була переоформлена. Федеральне міністерство внутрішніх справ україни наказом від 24.05.2007 р. встановило такі умови розгляду заяви про прийняття переселенців:
  1. Громадянство держави колишнього Радянського союзу, за винятком країн Балтії.
  2. Підтвердження єврейського походження на підставі документів про громадянський стан, датованих до 1990 року.
  3. Підтвердження знань німецької мови сертифікатом з Гете-Інституту на рівні мінімум A1 (базовий рівень). Виняток становлять заявники, народжені до 01.01.1945 р., а також діти, які не досягли 14-річного віку.
  4. Підтвердження навчання і роботи, які дають можливість самостійного життєзабезпечення в Німеччині.
  5. Віросповідання іудаїзму і ніякої іншої релігії.
  6. Підтвердження прийому в іудейській громаді в Німеччині центральним благодійним співтовариством євреїв або союзом прогресивних євреїв у Німеччині. Дружини і неповнолітні, неодружені діти, які не мають єврейського походження або не можуть його довести, як це потрібно, можуть бути вписані в заяву основного заявника. Шлюб повинен бути укладений протягом мінімум 3 років.

Наші послуги для Вас:

Як свідчить наш багаторічний досвід, вимоги і сама процедура прийняття дуже складні. Перед подачею заяви про прийняття в якості єврея, вигнаний із своєї країни, рекомендуємо проконсультуватися з цього питання. Багато відмови пов’язані з недостатньою інформацією про заявника. Відхилене одного разу заяву дуже складно успішно оскаржити.

Наша допомога, крім іншого, включає в себе отримання, перевірку на повноту та переклад необхідних документів, заповнення заяви та надання інформації про процедуру.

Якщо Ви прийняли рішення подавати заяву про єврейської еміграції або ж отримали рішення про відмову поданої раніше заяви, проконсультуйтеся з нами. Ми компетентні з будь-яких питань про єврейської еміграції і беремо участь разом з Вами на протязі всього процесу.

Послуги нашої компанії

^