Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 97 947 0991

Види українських дозволів на проживання

Види українських дозволів на проживання

В Україні існує 2 види дозволів на проживання:

Довгостроковий тимчасовий дозвіл на проживання

Цей тип дозволу призначений для осіб, які планують проживати, працювати або навчатися в Україні тривалий період часу. До нього відносяться дозволи на роботу, дозволи на навчання, дозволи на відновлення сім’ї, тощо. Ці дозволи на проживання завжди вимагають мети перебування та відповідних документів і умов.

Постійний дозвіл на проживання, без обмеження терміну

Він надається особам, мови проживання в Україні яких відповідають певним критеріям, таким як інвестиції в українську економіку, шлюб з громадянином України або наявність українських коренів. Постійний дозвіл на проживання дозволяє власнику проживати, працювати та навчатися в Україні без обмеження терміну.

Важливі аспекти:

  • Процес подачі заяви. Процес може відрізнятися в залежності від типу дозволу на проживання, але зазвичай включає в себе подачу заяви, надання необхідних документів та оплату відповідних зборів.
  • Необхідні документи. Переліки необхідних документів можуть відрізнятися в залежності від типу дозволу на проживання, але часто включають в себе діючий закордонний паспорт, підтвердження наявності фінансового забезпечення, підтвердження місця проживання і, у деяких випадках, висновок про відсутність судимості.
  • Термін дії та продовження. Термін дії дозволу на проживання може відрізнятися. Важливо знати умови його продовження та пов’язані строки.

1. Довгострокові тимчасові дозволи на проживання

Робота

Видається іноземним громадянам, які бажають працювати в Україні. Видача пов’язана з конкретною пропозицією роботи від українського роботодавця. Роботодавець повинен подати заявку на дозвіл на роботу для іноземного співробітника.

Термін дії. Зазвичай термін дії дозволу на роботу в Україні коливається від одного до трьох років і може визначатися на основі трудового договору.

Процедура подачі заявки. Роботодавець повинен подати заявку на отримання дозволу на роботу для іноземного співробітника в відповідний державний центр зайнятості. Потрібні докази наявності трудового договору або пропозиції про роботу, кваліфікаційні документи працівника, медичне свідоцтво і, за необхідності, інші документи.

Подовження. Подовження потрібно подати до закінчення терміну поточного дозволу. Роботодавець повинен представити аналогічні документи, як і при першій подачі заявки, включаючи докази продовження трудових відносин.

Освіта

Іноземні студенти, яких було прийнято до навчального закладу України, можуть отримати цей дозвіл. Він дозволяє проживати в Україні під час навчання. Заявка зазвичай подається після отримання запрошення від навчального закладу.

Термін дії. Термін дії залежить від тривалості навчання, але може бути щорічно продовжений під час навчання.

Процедура подачі заявки. Заявник повинен подати заяву на дозвіл на навчання після отримання запрошення від навчального закладу України. Потрібні діючий закордонний паспорт, запрошення від навчального закладу, підтвердження фінансового забезпечення і висновок про місце проживання.

Подовження. Подовження вимагає підтвердження продовження навчання і навчального процесу, а також, за необхідності, оновлених документів про місце проживання і фінансове забезпечення.

Возз’єднання сім’ї

Цей дозвіл призначений для членів родини (супругів, дітей, батьків) українських громадян або іноземців з дійсним дозволом на проживання в Україні. Він дозволяє членам сім’ї проживати разом в Україні.

Термін дії. Термін дії зазвичай відповідає терміну дії дозволу на проживання члена сім’ї, з яким відбувається возз’єднання.

Процедура подачі заявки. Потрібно підтвердження сімейних відносин (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження), діючий закордонний паспорт заявника і дозвіл на проживання члена сім’ї, з яким відбувається возз’єднання.

Подовження. Подовження залежить від статусу члена сім’ї, з яким відбувається возз’єднання. Потрібно підтвердження продовження сімейних відносин і законного проживання члена сім’ї в Україні.

Дозвіл на проживання для підприємців та інвесторів

Особи, які бажають інвестувати в українську економіку, можуть отримати довгостроковий дозвіл на проживання за наявності певних умов. Специфічні вимоги до обсягу інвестицій можуть коливатися.

Термін дії. Термін дії може коливатися, але зазвичай залежить від терміну дії інвестиційного проекту або підприємницької діяльності, зазвичай до трьох років.

Процедура подачі заявки. Інвестори повинні надати докази значущих інвестицій в українську економіку. Це може включати реєстрацію компанії в Україні, документи про інвестиції та бізнес-план.

Подовження. Подовження вимагає підтвердження продовження інвестицій або підприємницької діяльності, включаючи фінансову звітність і, за необхідності, оновлений бізнес-план.

Гуманітарні або релігійні місії

Люди, які беруть участь в гуманітарній або релігійній діяльності, також можуть подати заявку на отримання довгострокового дозволу на проживання за умови підтримки відповідної організації або установи в Україні.

Термін дії. Термін дії залежить від тривалості місії або проекту, зазвичай до одного року з можливістю подовження.

Порядок подачі заявки. Потрібно надати офіційний лист-запрошення від приймаючої організації в Україні, підтвердження цілі місії та докази фінансової підтримки.

Подовження. Для подовження терміну дії дозволу необхідно підтвердити продовження цілі місії або проекту та отримати підтвердження від приймаючої організації.

Акредитація журналістів

Іноземні журналісти, які бажають тривалий час працювати в Україні, можуть отримати довгостроковий дозвіл на проживання на основі акредитації в українському медіа-органі.

Термін дії. Термін дії залежить від акредитації, зазвичай обмежений одним роком і може бути подовжений.

Порядок подачі заявки. Іноземні журналісти повинні отримати акредитацію від українського медіа-органа або відповідного урядового органу. Потрібні діючий закордонний паспорт, професійне посвідчення та підтвердження акредитації.

Подовження. Для подовження потрібно повторно акредитуватися у медіа-органі або органі влади.

Культурний, науковий і освітній обмін

Люди, які приїжджають в Україну за культурними, науковими або освітніми мотивами, також можуть отримати довгостроковий дозвіл на проживання за певних умов.

Термін дії. Зазвичай термін дії обмежений тривалістю конкретної програми або проекту, найчастіше до одного року з можливістю подовження.

Порядок подачі заявки. Учасники повинні надати офіційне лист-запрошення від запрошувальної організації в Україні, а також документи, що підтверджують ціль перебування та фінансову підтримку.

Подовження. Потрібно підтвердження продовження участі в програмі або проекті, а в разі потреби – підтвердження від запрошувальної організації.

Процедура та компетентні органи

Видача дозволів на проживання в Україні здійснюється кількома державними органами, залежно від типу дозволу. Однак центральним органом для більшості дозволів на проживання є Державна міграційна служба України (ДМСУ). Для конкретних дозволів, таких як дозволи на роботу, також беруть участь інші державні органи.

Компетентні органи:

Державна міграційна служба України (ДМСУ) відповідає за обробку і видачу більшості дозволів на проживання, включаючи дозволи на навчання, сімейне об’єднання та постійне проживання.

Міністерство праці та Міністерство соціальної політики у співпраці з ДМСУ відповідають за видачу дозволів на роботу.

Освітні заклади відіграють важливу роль при отриманні дозволів на навчання освітні заклади, так як вони видають свідоцтва про допуск, необхідні для подачі заявки.

Міністерство закордонних справ та дипломатичні представництва видають D-візи, які необхідні для отримання дозволів на проживання.

Загальна процедура подачі заяви

Підготовка документів. Зберіть всі необхідні документи. Перелік документів може відрізнятися залежно від типу дозволу на проживання. До нього зазвичай входять діючий закордонний паспорт, підтвердження фінансових коштів, докази місця проживання, медичне свідоцтво, справка про несудимість та конкретні документи, такі як трудовий договір, запрошення на навчання, докази сімейних зв’язків, тощо.

Віза для в’їзду (за необхідності). Громадяни деяких країн можуть потребувати візу для в’їзду в Україну та подачі заявки на дозвіл на проживання. Візу слід запитувати в дипломатичному представництві України за кордоном.

Подача заяви в ДМСУ. Після в’їзду в Україну (або якщо ви вже перебуваєте в країні), заяву на отримання дозволу на проживання слід подати в місцевому відділенні Державної міграційної служби. Тут подаються всі зібрані документи.

Час обробки. Час обробки може варіюватися залежно від типу дозволу та завантаженості органів. Рекомендується подавати заявку вчасно, особливо якщо терміни дії поточної візи або дозволу на проживання закінчуються.

Видача дозволу на проживання. Після позитивної перевірки документів дозвіл на проживання буде виданий. Можливо, вам доведеться особисто прийти для отримання дозволу і, за необхідності, надати біометричні дані.

Реєстрація місця проживання. Після отримання дозволу на проживання вам потрібно зареєструвати своє місце проживання в місцевому відділенні ДМСУ або іншому компетентному органу.

Подовження

Для подовження дозволу на проживання зазвичай потрібно знову надати деякі документи, які підтверджують право на дозвіл (наприклад, трудовий договір, свідоцтво про допуск до навчання, підтвердження сімейних зв’язків). Заяву на подовження слід подавати до закінчення терміну дії поточного дозволу для забезпечення законного перебування в країні.

Важливо щоб заявники ознайомилися з конкретними вимогами і термінами, оскільки вони можуть змінюватися залежно від типу дозволу та індивідуальних обставин.

2. Постійні дозволи на проживання, безстрокові

Видача постійних дозволів на проживання в Україні знаходиться в компетенції Державної міграційної служби України (ДМСУ). Постійні дозволи на проживання дозволяють іноземцям проживати в Україні без обмеження терміну і, як правило, передбачають, що заявники відповідають певним критеріям, що підтверджують їх зв’язок з країною або намір постійно проживати в Україні.

Постійний дозвіл на проживання в Україні дозволяє іноземцям проживати в країні на постійній основі і надає можливість отримати українське громадянство. Існують кілька критеріїв та шляхів, за якими можна отримати постійний дозвіл на проживання відповідно до українського законодавства. Ось основні види та умови отримання постійного дозволу на проживання в Україні:

Возз’єднання родини

Подружжя українських громадян. Після певного терміну шлюбу з українським громадянином іноземний супруг може подати заяву на отримання вічного дозволу на проживання.

Діти та батьки українських громадян. Прямі родичі, такі як неповнолітні діти або залежні батьки, також можуть отримати постійний дозвіл на проживання в Україні.

Інвестиції

Іноземці, які вклали суттєві інвестиції в українську економіку (точну суму може встановити закон, зазвичай $100,000), можуть мати право на отримання постійного дозволу на проживання.

Трудова зайнятість

Спеціалісти або особи, які працюють у сферах, які цікавлять українську економіку, у певних випадках можуть отримати постійний дозвіл на проживання.

Українське походження

Іноземці, які можуть підтвердити своє українське походження, у певних умовах можуть подати заяву на отримання постійного дозволу на проживання.

Особи без громадянства

Особи без громадянства або біженці. Особи, які Україною визнані особами без громадянства або мають статус біженців, у певних випадках можуть розглядатися для отримання постійного дозволу на проживання.

Гуманітарні причини

Особи, які подають заяву на отримання постійного дозволу на проживання з гуманітарних мотивів, включаючи, але не обмежуючись, біженців або осіб, які потребують міжнародного захисту.

Процедура подачі заяви та вимоги:

Процедура подачі заяви на отримання постійного дозволу на проживання в Україні зазвичай включає такі етапи:

Подача заяви. Заяву подають до Державної міграційної служби України (ДМСУ).

Надання документів. Залежно від підстави для подання заяви, необхідно надати різні документи, такі як підтвердження інвестицій, документи про сімейний стан, документи про українське походження, трудові договори або кваліфікаційні документи.

Діючий тимчасовий дозвіл. Зазвичай на момент подачі заяви заявник повинен мати діючий тимчасовий дозвіл на проживання.

Реєстрація. Після отримання постійного дозволу на проживання, необхідно зареєструвати місце проживання в Україні.

Термін дії та подовження

Термін дії. Постійний дозвіл на проживання, як випливає з назви, дозволяє проживати в Україні без обмеження терміну.

Не потребує подовження. Оскільки цей дозвіл безстроковий, продовження не потрібно. Однак можуть бути застосовані певні зобов’язання щодо повідомлень при оновленні або зміні особистих обставин чи законодавства.

Постійний дозвіл на проживання надає багато переваг, включаючи можливість працювати в Україні, отримати доступ до освітніх та медичних послуг, а також можливість подати заяву на отримання українського громадянства. Важливо ретельно вивчити конкретні вимоги та процедури, а також правильно підготувати всі необхідні документи для успішного проходження процесу подачі заяви.

Компетентний орган

Державна міграційна служба України (ДМСУ) – центральний орган, відповідальний за обробку та видачу постійних дозволів на проживання.

Основі етапи процесу отримання постійного дозволу на проживання

Підготовка та збір необхідних документів. Перелік необхідних документів зазвичай включає в себе діючий закордонний паспорт, документи, що підтверджують право на отримання постійного дозволу на проживання (наприклад, свідоцтво про одруження, документи про інвестиції, трудові договори), медичну довідку та висновок про несудимість.

Подання заяви до ДМСУ. Заяву на отримання постійного дозволу на проживання потрібно подати особисто до місцевого відділення ДМСУ. У деяких випадках може знадобитися попередня віза для довгострокового перебування (тип D), щоб в’їхати в Україну та подати заяву.

Перевірка та обробка. ДМСУ перевіряє надані документи та може вимагати додаткову інформацію чи документи. Терміни обробки можуть варіюватися.

Видача постійного дозволу на проживання. Після позитивної перевірки документів та підтвердження права на отримання дозволу видається постійний дозвіл на проживання. Заявнику можливо доведеться надати біометричні дані.

Реєстрація місця проживання. Після отримання постійного дозволу на проживання заявник повинен зареєструвати місце проживання в місцевих органах.

Важливі зауваження

Знання мови. Для деяких категорій постійних дозволів на проживання може знадобитися знання української мови, історії та культури.

Фінансові підтвердження. Заявники можуть бути зобов’язані представити докази своєї фінансової незалежності, щоб показати, що вони здатні забезпечувати себе без державної підтримки в Україні.

Термін дії. Постійний дозвіл на проживання, зазвичай, безстроковий, але він вимагає регулярного оновлення документів та реєстрації місця проживання для підтримки правового статусу.

Ваші експерти з отримання виду на проживання в Україні – Ahrens & Schwarz

Шукаєте надійне рішення для отримання виду на проживання в Україні? Ahrens & Schwarz – ваш надійний та досвідчений партнер у всіх питаннях, пов’язаних з отриманням українського виду на проживання. Завдяки нашому обширному знанню українського законодавства та багаторічному досвіду, ми супроводжуємо німців на їхньому шляху до нового дому в Україні.

Ми пропонуємо індивідуальний супровід та підтримку на кожному етапі – від першого запиту до успішного отримання виду на проживання. Наші послуги спрямовані на забезпечення вам безперешкодного переходу та зміцнення вашого становища для проживання в Україні.

Наші ключові послуги включають

Індивідуальна консультація щодо отримання виду на проживання в Україні. Знайдіть разом з нами оптимальний шлях для отримання вашого дозволу.

Повне супроводження вашої заявки. Ми беремо на себе весь процес, від подачі заяви до отримання дозволу.

Прозоре та відкрите спілкування. Ви завжди будете інформовані про статус вашої заявки та отримаєте відповіді на всі ваші питання.

Широкий спектр додаткових послуг. Від створення вашого бізнесу до покупки нерухомості – ми завжди поруч.

Довіртеся експертизі Ahrens & Schwarz для отримання вашого виду на проживання в Україні. Відвідайте наш сайт ahrens.kiev.ua та дізнайтеся більше про наші послуги. Розпочніть нове життя в Україні разом з нами – ми будемо раді супроводжувати вас на цьому шляху.

(3 людина, в середньому: 5.00/5)

^