Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 (0)67 551 38 41+380 (0)63 010 63 15+380 (0)44 592 73 71

Коледж довузівської підготовки / Підготовчий курс навчання в Німеччині / Австрії

Учёба в Германии для Украинцев / Навчання у Німеччині для Українців / Studium in Deutschland für Ukrainer

1. Що таке коледж довузівської підготовки?

Коледж довузівської підготовки допомагає іноземним учням і студентам, які, зокрема, не володіють німецькою мовою на необхідному рівні (С1/2, іспит на знання німецької мови для вступу у ВУЗ, тест TestDaF) підготуватися до навчання в університеті або спеціальному вищому навчальному закладі. Право на навчання у Вузі для іноземних абітурієнтів порівнянно з німецьким атестатом зрілості лише умовно. Тому такі абітурієнти перед початком навчання за спеціальністю повинні скласти кваліфікаційний іспит.

На даний момент близько 3 000 студентів з більш ніж 40 країн відвідують такі курси. Коледжі довузівської підготовки є у всіх федеральних землях і практично всіх великих містах з вищими навчальними закладами. Під час такої підготовки абітурієнт вже прийнятий в університет і має статус студента. Студенти коледжів довузівської підготовки надходять у відповідний університет. Навчання в коледжі триває протягом року і закінчується випускним іспитом. Зданий іспит на визначення придатності до навчання у Вузі (кваліфікаційний іспит) дає право вступати в будь-які німецькі Вузи. Заняття та іспити в німецьких коледжах довузівської підготовки безкоштовні. Перед вступом до коледжу необхідно здати вступний іспит. Після успішної здачі вступного іспиту можна починати навчання в коледжі. Умови вступу в коледж довузівської підготовки: загальна середня освіта (атестат) школи з поглибленим вивченням німецької мови або середню загальну освіту (атестат) з відзнакою з золотою або срібною медаллю за особливу успішність, або два семестри в українському університеті. Додатково знання німецької мови повинні бути на рівні В1 і вище. Крім того, є цілий ряд винятків для осіб, які не підпадають під зазначені вище критерії. Про них ми проінформуємо Вас охоче в індивідуальному порядку.

2. Подача заяви

Заява в коледж довузівської підготовки подається безпосередньо через Вузи або університетських асистентів. Слід подавати заяви відразу в кілька університетів, що збільшить шанси на вступ. Нормативне початок навчання припадає на зимовий семестр. Принаймні, у багатьох навчання починається взимку. Але є і такі, коли навчання починається з літнього семестру. Термін подачі заяв на зимовий семестр – середина травня до кінця липня. В залежності від університету, заяви подаються безпосередньо або через Uni Assist Берлін, але іноді потрібно подавати і так, і так. Багато університетів (наприклад, університет Людвіга Максиміліана) вимагають ще і підтверджений атестат. Деякі університети вимагають подання заяви і через Uni Assist. У будь-якому випадку важливо подати заяву як можна раніше, так як заяву можна подати лише протягом певного терміну подачі заяви. Крім того, необхідно стежити за подачею документів у повному обсязі. Неповні заяви не розглядаються або відхиляються. Також потрібно стежити за тим, що перед винесенням рішення про зарахування потрібно здати вступний іспит. Саме тому строки подачі заяв коливаються для різних програм навчання. Підтвердженням атестата також рекомендуємо зайнятися заздалегідь.

Документи, що додаються до заяви, відрізняються залежно від університету або курсу навчання. Як правило, потрібні наступні документи:

 • атестат про середню освіту
 • довідка про золотою або срібною медаллю
 • довідка про особливі успіхи у навчанні
 • довідка про 2 закінчених семестрах у Вузі, MA / BA / Диплом спеціаліста / Коледж про довузівської підготовки / Вступний іспит
 • сертифікат про знання німецької мови B1-B2, ÖSD (Австрійський диплом про знання мови), сертифікат Гете-Інституту, TELC, Testfdaf, DSH (іспит на знання німецької мови для вступу до ВУЗУ)
 • довідка про прослуховування мінімум 800 годин англійської мови
 • довідка про кількість прослуханих годин занять з німецької мови
 • при необхідності, довідка про підтвердження атестата уповноваженою інстанцією або Uni Assist
 • мотиваційний лист (дуже важливо)
 • різні інші вимоги (наприклад, в Мюнхені)

Іноді вимагається виконання особливих приписів про дотримання встановленої форми і змісту. Якщо ці умови не дотримані, це призводить до відхилення заяви. Такі документи, як біографія можуть збільшити шанси на прийом документів. Всі документи про освіту, потрібно подавати у вигляді завірених копій. Перекази можуть робити тільки присяжні перекладачі Німеччини, так як тільки в такому випадку можна гарантувати, що університети, Uni Assist і підтверджують інстанції візьмуть такі переклади. Якщо перекази не будуть виконані належним чином, заява не буде розглянута або відхилено. Якщо Ви подасте всі документи в належному порядку і пройдете конкурсний відбір, Ви отримаєте запрошення на вступний іспит, а після його здачі – повідомлення про зарахування у вищий навчальний заклад. Як правило, це відбувається по закінченню терміну подачі заявок. У більшості випадків повідомлення про зарахування у вищий навчальний заклад діють у Німеччині протягом 2 семестрів, в Австрії – 3.

3. Віза

Спочатку подається заява про видачу візи для відвідування коледжу довузівської підготовки або віза абітурієнта в посольстві Німеччини за адресою: вул. Богдана Хмельницького 25, Київ. Строки розгляду становлять 4-8 тижнів. Ви можете подати заяву на видачу візи при наявності повідомлення про зарахування у вищий навчальний заклад, запрошення на вступний іспит або підтвердження статусу вступника від Uni Assist і блокованого рахунку. Для подачі потрібно: закордонний паспорт, повідомлення про зарахування у вищий навчальний заклад в оригіналі, тимчасовий допуск, запрошення на мовний іспит, попереднє повідомлення від Uni Assist, блокований рахунок з сумою близько 8 000 євро, мотиваційний лист, біографія, страховка. Всі копії потрібно завірити в німецькому посольстві. Тут перераховані не всі документи, так як можуть бути витребувані додаткові документи. Крім того, є ще й інші способи подачі заяви на видачу візи. Ми можемо допомогти Вам в індивідуальному порядку.

Заява про видачу візи приймає посольство і пересилає у відомство у справах іноземців, яке його перевіряє і дає своє рішення. У разі позитивної відповіді Ви отримуєте візу. Така процедура займає 4-8 тижнів. У деяких випадках розгляд займає менше часу, у деяких більше.

Увага! Австрія може розглядати заяву до 3 місяців.

Це пов’язане з формальностями щодо видачі візи. майже всі заявники чітко виконують всі умови, але іноді цього недостатньо. Посольство перевіряє фінансову спроможність. Повинен бути відкритий блокований рахунок на суму 7 900 євро.

Як вписується навчання в життєве планування заявника і співвідноситься з нинішньою біографією? Посольство намагається зрозуміти причину поїздки, а також досяжність мети навчання. При цьому найважливішими етапами є мотиваційний лист, а також особисте інтерв’ю. Не рекомендується вказувати, що багато Ваших родичів і друзів вже знаходяться в Німеччині. Також не використовуйте в мотиваційному листі такі пусті фрази, як любов до культури, політичної системи і т. д. Замість цього наводите аргументи, пов’язані з навчанням. Аргументація повинна співвідноситися з Вашою біографією. Переконайтеся в тому, що все, що Ви стверджуєте, Ви також зможете довести. Ще раз. Посольство може вимагати будь-які документи, в тому числі, не зазначені в інструкції.

Відмова у видачі візи

Відмова у студентській візі зустрічається рідко порівняно з іншими категоріями віз. Найбільш часто причиною для відмови є сумніви у зазначеної мети перебування, тобто посольство сумнівається, що перебування в країні в першу чергу пов’язано з навчанням, а скоріш пов’язано з проживанням разом зі своїм другом/подругою, родичами і т. д. або ж пошуками нелегальної роботи. Що робити при отриманні відмови?
Є три можливих варіанти:

 1. повторна подача заяви
 2. ремонстрація (апеляція)
 3. адміністративний позов.

У разі отримання відмови найкраще звертайтеся безпосередньо до нас. Спроби зв’язатися з посольством можуть тільки погіршити Ваші шанси на подальше отримання візи.

4. У Німеччині – Зарахування в студенти / Реєстрація / Дозвіл на перебування

Лекції залежно від університету починаються приблизно в жовтні. До цього часу Ви повинні бути успішно зараховані в число студентів. Є особлива процедура, що дозволяє бути зарахованим до числа студентів через 4-6 тижнів. На практиці все відбувається так:

 1. знаходження житла
 2. в’їзд в країну
 3. зарахування в студенти
 4. реєстрація
 5. подача заяви на видачу дозволу на перебування. Дозвіл переважно видається на один рік з можливістю продовження.

5. Що необхідно обов’язково враховувати:

Необхідно дотримуватися всі терміни. Це поширюється на подачу заяви про прийом до ВУЗУ, зворотні повідомлення, реєстрацію на іспит, підтвердження курсу і т. д. По закінченню терміну зробити це неможливо і веде до втрати часу.

6. Житло – оренда чи купівля нерухомості?

В цілому, є такі можливості проживання:

 • студентський гуртожиток: дешево, але в багатьох містах недоступне через довгих черг.
 • приватні квартири: більш дорогі і складно орендовані перед поїздкою.
 • купівля нерухомості: нерухомість в Німеччині, як правило, доступна за ціною і високої якості. 1-2 – кімнатні квартири можна купити за 15 – 20.000.- євро і це виправдана інвестиція. Процес покупки нерухомості більш простий, ніж в Україні, до того ж можна взяти кредит на 50% суми під ~8%. В питанні оренди житла або придбання нерухомості ми Вам допоможемо. На даний момент у Німеччині ми пропонуємо близько 12 000 об’єктів нерухомості для продажу, і ми зможемо підібрати для Вас підходящий об’єкт. Ви можете ознайомитися з нашою пропозицією в нашому офісі.

7. Після навчання в коледжі довузівської підготовки

Після вдалої здачі випускного іспиту можна починати навчання в будь-якому університеті Німеччини. Маючи відповідний допуск і належну підготовку, за цей час не доведеться виїжджати і знову в’їжджати в країну. Дозвіл на перебування можна продовжити у Німеччині відразу ж. Ми Вам в цьому охоче допоможемо.

(14 людина, в середньому: 4.71/5)

^