Часто виникають ситуації, коли дорослі члени сім’ї українських громадян також виїжджають в Німеччину, наприклад, батьки чоловіка або дружини.
Такі ситуації не передбачені німецьким правом перебування. Зазвичай виїжджають тільки малолітні діти і дружини.
Однак є працюючі на практиці можливості вивезти в рамках возз’єднання сім’ї також і дорослих членів сім’ї в рамках правового поля Закону про перебування.
Тут застосовується § 36, а. II Закону про перебування. В кожному випадку треба показати і довести особливі та надзвичайні обставини.
Наприклад, у разі хвороби, потребу в догляді, а також психічної потреби, коли в Німеччині знадобиться допомога в догляді тільки з боку родичів, коли місцезнаходження або догляд в Україні неприпустимі, так як людина, якій потрібен догляд, живе в Німеччині, а також, наприклад, якщо на шлюб людини, що вимагає відходу, поширюються особливі захисні положення ст. 6 Конституції Німеччини.
Ці питання регулюються вироками, що встановлюють принципи застосування права, наприклад, винесені Вищий адміністративний суд землі Бранденбург В 2.07 від 30.03.2007 р.
Перебування в Німеччині повинен бути забезпечений фінансово, повинна бути надана житлова площа, а також медична страховка, що не є проблемою, так як особа має право на її отримання.
Процес отримання візи при цьому складний і необхідно розраховувати на більш тривалий термін, ніж, скажімо, при стандартному возз’єднання сім’ї. З боку органів влади, як правило, потрібні медичні висновки.
Ми успішно провели дуже багато подібних процесів і маємо в цій сфері колосальний досвід.
Ми готові проконсультувати Вас з цих питань або ж повністю взяти на себе представлення Ваших інтересів.