Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 67 551 38 41+380 63 010 63 15+380 44 592 73 71

Укладення шлюбу в Україні

Заключение брака в Германии или в Украине / Укладення шлюбу в Німеччині чи в Україні / Heirat in Deutschland oder der Ukraine

Шлюби, укладені в Україні, як правило, без проблем визнаються в Німеччині, Австрії та Швейцарії. Процедура в цілому значно простіше і швидше, ніж, скажімо, Німеччини чи Данії, так як з деякого часу більше не потрібна довідка про шлюбної правоздатності.

Ми охоче допоможемо Вам, щоб полегшити процес укладання шлюбу.

Уповноваженим є відділ РАЦС за місцем основного місця проживання українського чоловіка/дружини. В інших відділах РАЦС, незалежно від місця проживання, також можна укладати шлюб.

Німецький чоловік/дружина для реєстрації заяви про укладення шлюбу в Україні повинні пред’явити такі документи:

 • дійсний закордонний паспорт разом з перекладом, виконаним в Україні, завіреним українським нотаріусом.
 • якщо це повторний шлюб, необхідно пред’явити рішення про розірвання шлюбу в оригіналі (видає уповноважений суд першої інстанції) з апостилем (ставить окружний суд округу суду першої інстанції) з перекладом, виконаним в Україні та завіреним українським нотаріусом.

Український чоловік/дружина для подачі заяви про укладення шлюбу в Україні повинні пред’явити такі документи:

 • внутрішній паспорт
 • якщо цей шлюб повторний: рішення про розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу.

Подати заяву про укладення шлюбу* можна через представника. Для цього необхідна спеціальна довіреність.

З моменту подачі заяви про укладення шлюбу до безпосередньої процедури у відділі РАЦС, як правило, проходить один місяць. У виняткових випадках можливий убыстренный процес.

З недавніх пір можна укладати шлюби протягом одного дня. Німецький наречений/повинен/повинна прибути всього один раз безпосередньо для укладення шлюбу. Ми за Вас можемо подати заяву на укладення шлюбу в будь-якому регіоні України. Зокрема, в Києві, навіть якщо ні наречений, ні наречена тут не зареєстровані. Зокрема, цей спосіб практикують пари, якщо наречений або наречена зареєстровані на сході України або в Криму.

Для укладення шлюбу найчастіше потрібна присутність українського перекладача з дипломом про вищу освіту. Такого перекладача ми також можемо надати Вам.

Після реєстрації шлюбу у відділі РАГС Ви отримуєте відповідне свідоцтво про укладення шлюбу. Після отримання цього документа на ньому в Україні слід поставити апостиль. Така процедура займає 1-5 днів. Закриття цього питання ми також можемо взяти на себе.

Після цього свідоцтво про шлюб повинен перевести присяжний перекладач німецької окружного суду відповідно до норм ISO 9:1995. Ми можемо допомогти Вам з таким перекладом в найкоротші терміни, оскільки співпрацюємо з такими перекладачами. Завірені українськими нотаріусами перекази не приймаються в німецькому правовому документообіг, так як це не присяжні фахівці німецького окружного суду.

Ми гарантуємо визнання завірених нами перекладів усіма німецькими органами влади.

Повторимося, завірені українськими нотаріусами переклади не мають юридичної сили в Німеччині. Який саме переклад Вам потрібен, Ви можете дізнатися у нас.

Після проходження всіх цих процедур починається, власне, процес розгляду документів на оформлення візи.

Для подачі заяви про видачу візи, як правило, необхідні наступні документи:

 • свідоцтво про укладення шлюбу з апостилем і перекладом (як описано вище)
 • документ про вдалу здачу мовного іспиту рівнем мінімум А1 в Гете-Інституті. Тільки там можна здати мовні іспити, мають законну силу. Ми охоче проконсультуємо Вас з усіх питань про мовне іспиті.
 • копія посвідчення особи німецького громадянина (лицьовий та зворотний боки!)
 • для іноземців, що проживають в Німеччині: закордонний паспорт, дозвіл на перебування і т. д.
 • 4 ідентичних фотографії
 • два заповнених та підписаних примірника заяви про видачу візи. Формуляри заяв Ви можете отримати у нас безкоштовно. Ми охоче допоможемо Вам при заповненні заяв.
 • закордонний паспорт, дійсний ще протягом мінімум трьох місяців
 • лист-запрошення у довільній формі від німецького нареченого/нареченої
 • від іноземного чоловіка/дружини з постійним місцем проживання в Німеччині: додатково офіційне письмове зобов’язання
 • від іноземного чоловіка/дружини з постійним місцем проживання в Німеччині: додатково довідка про доходи.

Вище перераховані мінімальні вимоги. Часто посольство вимагає додаткові документи, наприклад, телефонні рахунки, спільні фотографії і т. д. З наданням всіх документів, зазначених у п. 1-9, можна подавати заяву про видачу візи.

Український наречений/наречена повинні обов’язково особисто з’явитися в посольство Німеччини в Києві у віконце 7-9, вул. Богдана Хмельницького 25 і особисто подати заяву. Зазвичай подача супроводжується невеликим співбесідою. Про дату прийому в Посольстві потрібно домовлятися заздалегідь. Це може зайняти до декількох тижнів залежно від завантаженості Посольства. Якщо в Німеччину також переселяються діти з попередніх шлюбів, можна відразу ж подати заяву про возз’єднання сім’ї. Таку заяву можна подати і пізніше. Після того, як Ви подасте всі документи, процес обробки до моменту видачі візи становить близько 4-8 тижнів.

Наречений/наречена, що проживають в Німеччині, повинні за власною ініціативою з’явитися в уповноважена відомство у справах іноземців для співбесіди. Посольство надсилає заяву про видачу візи у відповідне відомство у справах іноземців у Німеччині для обробки документів. Якщо відомство у справах іноземців схвалює заяву про видачу візи, воно повідомляє про це в Посольство. Посольство зв’язується з українським нареченим/нареченою і запрошує для видачі візи в Посольство.

Як зазначено вище, вся процедура, як правило, займає 4-8 тижнів, в залежності від завантаженості Посольства, відомств у справах іноземців і т. д. Спочатку національна віза видається терміном на три місяці (віза категорії D). Така віза дає дозвіл на в’їзд до Німеччини.

По приїзду необхідно звернутися в уповноважена відомство у справах іноземців, яке переоформить візу в дозвіл на тривале перебування. Такий дозвіл, як правило, діє протягом року і його можна пролонгувати без проблем.

У вищевказаному процесі ми надамо Вам консультативну підтримку.

Завдяки нашій багаторічної діяльності в цій сфері ми накопичили багато досвіду в роботі з даними органами влади. У 10% випадків заяви про возз’єднання подружжя відхиляються. І для цього можуть бути різні причини.

Найбільш частою причиною є підозра у фіктивному шлюбі або утримання при укладенні шлюбу з іноземцем, що проживають в Німеччині (при укладенні шлюбу з громадянином Німеччини в останнього не перевіряють рівень доходів). У такому разі доцільно подавати адміністративну скаргу до адміністративного суду р. Берлін. У цій сфері наші адвокати та юристи також можуть допомогти Вам.

У разі відхилення заяви про видачу візи відразу ж звертайтеся до нас, і Ви отримаєте вичерпні пояснення і коментарі. Ми проінформуємо Вас про можливі правових шляхах і залюбки візьмемо рішення Ваших питань на себе.

Крім того, ми можемо подбати про всі формальності при укладенні шлюбу в Україні, включаючи отримання документів та їх обробку, подання заяви на укладення шлюбу, а також отримання візи для воззєднання подружжя/возз’єднання сім’ї, тому Вам практично ні про що не доведеться турбуватися. Це найпростіший варіант укладення шлюбу і переїзду членів сім’ї до Німеччини.

(75 людина, в середньому: 3.61/5)

^