Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 97 947 0991

Програма PuMa

PuMa - Програма PuMa - Программа PuMa

До сих пір для українців було лише дві можливості в’їзду до Німеччини з метою працевлаштування.

1. можливість: якщо бажана робота по спеціальності знаходиться у «білому списку»

або

2. можливість: в якості висококваліфікованих спеціалістів з визнаним у Німеччині дипломом про вищу освіту, наприклад, з Блакитною картою.

З жовтня 2016 року в рамках показового проекту для іноземних спеціалістів всі кандидати з повною професійною освітою можуть працевлаштуватися у федеральній землі Баден-Вюртемберг.

Дана програма поки що обмежується 3 роками і територіально землею Баден-Вюртемберг. Випробувальний термін складає три роки. Влаштування іноземних спеціалістів до зацікавлених роботодавців можливе з 1 жовтня 2016 по 30 вересня 2019 року. Спеціалістам з повною освітою пропонується можливість влаштуватися на роботу в усіх групах професій, якщо є підходяща посада. Через два роки учасники програми PuMa можуть працевлаштуватися в іншій федеральній землі та у інших роботодавців.

Умови:

1. Повна професійна освіта

В принципі, документ про закінчення навчального закладу в поєднанні з практичною професійною підготовкою також можуть бути визнані як професійна освіта. Якщо диплом про вищу освіту не містить даних про практичну підготовку, можливе часткове визнання. За умови часткового визнання відсутню професійну підготовку можна пізніше надолужити у Німеччині. При цьому можна влаштуватися на роботу, яка безпосередньо пов’язана з майбутньою професійною підготовкою або опановуванням практичних навичок. Тим не менше, необхідно мати конкретну пропозицію щодо робочого місця.

2. Перевірка балів

Під час перевірки балів в першу чергу перевіряються знання німецької мови. Якщо Ваш рівень знань німецької мови B2, Ви отримуєте 100 можливих балів. Тим не менше, з рівнем B1 та A2 можна приймати участь у програмі PuMa, якщо ці бали можна вирівняти балами інших інтеграційних критеріїв, як наприклад, попередні візити до Німеччини або рідня, що мешкає у Німеччині. Знаннями англійської та французької мови, а також попереднім перебуванням з метою отримання освіти або роботи у країні Європейського союзу можна вирівняти частину відсутніх балів за знання німецької мови.

За наступні критерії щодо здатності до інтеграції спеціалісти можуть отримати бали:

Знання німецької мови
  • Рівень B2 згідно з Загальноєвропейськими компетенціями володіння іноземною мовою (GeR): 100 балів
  • Рівень B1: 50 балів
  • Рівень A2: 25 балів
Інші критерії інтеграції (для балансу за відсутні бали за рівень знань мови нижче B2)
  • Рідня, що успішно пройшла інтеграцію (до 2-го ступеню рідства) у Баден-Вюртемберзі: 50 балів
  • Попереднє перебування у Німеччині (мінімум 12 місяців, поділених на максимум 3 візити): 50 балів
  • Перебування у країні ЄС з метою отримання освіти чи роботи (мінімум 6 місяців, поділених на максимум 2 візити): 25 балів
  • Продвинуті знання англійської та французької мови (рівень B1 згідно з GeR): 25 балів

Тут діє модульний принцип: рівень знань німецької мови повинен складати щонайменше 25 балів. Маючи рівень знань нижчий за А2, Ви не матимете доступу до ринку праці. Інші критерії (позначені сірим на мал. 1) можна комбінувати будь-як, щоб набрати необхідну загальну кількість балів, що дорівнюватиме 100.

3. Наявність згоди на працевлаштування або трудового договору

Отже, для участі у програмі необхідні щонайменше повна професійна освіта та знання німецької мови на рівні А2, а також мінімум 100 балів за результатами інтеграційного тесту.

В рамках програми PuMa кандидатам з визнаною професійною освітою надається доступ до усіх професій, також таким, що не вказані у «білому списку» агенції з працевлаштування. Тим не менше, пропозиція щодо конкретного робочого місця є необхідною.

(7 людина, в середньому: 4.71/5)

^