Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 97 947 0991

Виробничо-професійна освіта у Німеччині

Заочная учёба в Германии / Заочна навчання в Німеччині / Fernstudium in Deutschland

Правова підстава – § 17 Закону про перебування разом з § 8 абз. 1 Положення про зайнятість.

Йдеться про дуальну професійну освіту. Отримати професійну освіту у Німеччині можливо лише у тому випадку, якщо агенція з працевлаштування або Центральне відомство з питань сприяння іноземним спеціалістам дали свою згоду на працевлаштування. Проводиться перевірка пріоритетності кандидатів, тобто роботодавець не може знайти на ринку праці спеціалістів з переважним правом працевлаштування. На ринку праці не повинно бути німецьких зацікавлених кандидатів на певну посаду.

Краще, якщо роботодавець надасть агенції з працевлаштування попередню згоду на працевлаштування. Надалі потрібно укласти договір про професійне навчання на умовах, діючих у даній місцевості. Окрім того, потрібно мати кошти на життєзабезпечення. Дозволяється робота по сумісництву до 10 годин на тиждень.

Процедура оформлення і отримання дозволу на перебування з метою отримання освіти для українців

Спочатку необхідно забронювати для себе дату та годину прийому у посольстві Німеччини у м. Київ для подачі документів на отримання візи. Йдеться про національну візу, що дасть Вам право на тривале перебування. При подачі документів на отримання візи обов’язкова Ваша особиста присутність. Ваші інтереси не може представляти представник.

Під час прийому у посольстві необхідно надати такі документи:

  • Заповнена заява на отримання візи з особистим підписом у 2 екземплярах
  • Закордонний паспорт з 2 копіями
  • 3 фото на паспорт
  • Договір про освіту або згода про прийняття на роботу з 2 копіями
  • Атестат з Додатком, дипломи з Додатками, рекомендації з попередніх місць роботи, трудові книги з 2 копіями
  • Попередня згода від агенції з працевлаштування (Центрального відомства з питань сприяння іноземним спеціалістам) на працевлаштування
  • Підтвердження про наявні кошти на життєзабезпечення
  • Медичне страхування для в’їзду в країну

Розгляд документів на отримання візи посольством Німеччини у м. Києві триває наразі 2-8 тижнів.

Як правило, візу видають на 6 місяців. З цією візою особа може в’їхати до Німеччини.

По прибуттю необхідно зареєструватися у відповідному відділі реєстрації за місцем проживання. Після цього роботодавець може подати заяву на отримання соціального страхування. Необхідним також є медичне страхування.

Після проходження всіх вказаних процедур та отримання необхідних документів можна подавати заяву до відповідного Відомства у справах іноземців про отримання дозволу на тривале перебування. Наразі час обробки заяв може тривати невизначений час, та у Відомств у справах іноземців є можливість одразу ж видавати попередні дозволи на перебування (так звані тимчасові дозволи).

(11 людина, в середньому: 4.09/5)

^