Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 97 947 0991

Вільний соціальний рік у Німеччині

Заочная учёба в Германии / Заочна навчання в Німеччині / Fernstudium in Deutschland

Правова підстава – § 18 Закону про перебування разом з § 14, абз. 1 Положення про зайнятість.

Вільний соціальний рік (FSJ) представляє собою добровільну службу у соціальній сфері для молоді та дорослих, хто вже закінчив школу і чий вік – максимум 27 років. Такі програми проводять різні регіональні соціальні установи, комуни, дитячі садочки, лікарні та ін. Робоче поле – це завжди соціально-благодійна або суспільно корисна сфера. З недавніх пір така служба розповсюдилася також у таких сферах, як спорт, охорона пам’ятників та культура.

Як правило, учасники програми отримують кишенькові гроші, сума яких відрізняється в залежності від організації. Окрім того, Вам безкоштовно надаються житло та харчування.

Учасники мають медичне страхування та мають страхування на випадок потреби у догляді. Організація зобов’язана повністю сплатити кошти за соціальне страхування, тобто частку і за працівника, і за роботодавця. Час вільного соціального року враховується у пенсійне страхування.

Вільний соціальний рік триває щонайменше шість, але щонайбільше 18 місяців. У окремих випадках добровільна служба може тривати до 24 місяців.

Вільний соціальний рік можна пройти після перебування в країні в якості Au-Pair.

Процедура подачі документів та отримання дозволу на перебування для проходження вільного соціального року для українців

Спочатку необхідно забронювати для себе дату та годину прийому у посольстві Німеччини у м. Київ для подачі документів на отримання візи. Йдеться про національну візу категорії D, що дасть Вам право на тривале перебування. При подачі документів на отримання візи обов’язкова Ваша особиста присутність. Ваші інтереси не може представляти представник.

Під час прийому у посольстві необхідно надати такі документи:

  • Заповнена заява на отримання візи з особистим підписом у 2 екземплярах
  • Закордонний паспорт з 2 копіями
  • 3 фото на паспорт
  • Трудовий договір про проходження вільного соціального року або згода на прийняття на роботу з 2 копіями
  • Резюме
  • Мотиваційний лист
  • Підтвердження про знання німецької мови на рівні А1 або підтвердження від організації про відмову від такої вимоги
  • Підтвердження наявності коштів на життєзабезпечення
  • Медичне страхування для в’їзду в країну

Розгляд документів на отримання візи посольством Німеччини у м. Києві триває наразі 2-8 тижнів.

Як правило, візу видають на 6 місяців. З цією візою особа може в’їхати до Німеччини.

По прибуттю необхідно зареєструватися у відповідному відділі реєстрації за місцем проживання. Після цього роботодавець може подати заяву на отримання соціального страхування. Необхідним також є медичне страхування.

Після проходження всіх вказаних процедур та отримання необхідних документів можна подавати заяву до відповідного Відомства у справах іноземців про отримання дозволу на тривале перебування. Наразі час обробки заяв може тривати невизначений час, та у Відомств у справах іноземців є можливість одразу ж видавати попередні дозволи на перебування (так звані тимчасові дозволи).

(10 людина, в середньому: 4.50/5)

^