Німецький центр Аренс і Шварц

Будь-яка юридична допомога

+380 (0)67 551 38 41+380 (0)63 010 63 15+380 (0)44 592 73 71

Робота в Німеччині / Блакитна карта (Blue Card)

работа в Германии / робота в Німеччині / Arbeit in Deutschland

Іноземці з країн, що не входять в ЄС, можуть працювати в Німеччині тільки у разі наявності у них передбаченого для цього дозволу на перебування. Доступ до ринку праці обмежується певними професіями і зазвичай вимагає попереднього погодження з агентством з працевлаштування. Але є ряд виключень.

Доступ до німецького ринку праці протягом останніх років істотно спростився. Для кваліфікованих іноземців, наприклад, фахівців з академічною освітою, правові бар’єри щодо прийому на роботу в Німеччині були знижені. Так, для людей з визнаним вищою освітою з 1 серпня 2012 р. доступ до ринку праці спростився за рахунок «Блакитної карти ЄС» (також «Cиня карта ЄС»). Їм паралельно з підтвердженням кваліфікації потрібно підтвердження конкретного місця роботи з річним доходом брутто в розмірі не менш 49.600 Євро (2016 р.). Згоду від Федерального агентства з працевлаштування не потрібно. Знання німецької мови не потрібні. Але при відповідному рівні німецької мови власники Блакитної карти вже через 21 місяць отримують тривалий вид на проживання. Пільгові умови також поширюються на членів сім’ї, які хочуть тут працювати. У цьому випадку при возз’єднанні сім’ї не вимагається документ, що підтверджує знання німецької мови на рівні А1. Можливо перебування за кордоном до 12 місяців (§19 Закону про перебування).

На фахівців у галузях математика, інформатики, природничих наук і техніки докторів поширюються положення «Блакитної карти ЄС», у тому числі, якщо вони заробляють стільки ж, як і аналогічні працівники всередині країни, але не менш 38.688 Євро (2016 р.). Щоправда, в такому разі потрібна згода від Федерального агентства по працевлаштуванню. Спрощені положення поширюються також на наукових працівників, висококваліфікованих кадрів, керівних кадрів, менеджерів вищої ланки і фахівців. Для іноземців з професійною кваліфікацією, наприклад, медсестер були поліпшені можливості для визнання професійної кваліфікації, отриманої за кордоном. Крім того, можливий доступ до німецького ринку праці затребуваних професій без попереднього тесту на пріоритетність, так як кваліфікація кваліфікованих фахівців прирівнюється до німецького свідченням про професійну підготовку відповідно до закону про визнання.

У квітні 2012 року в силу вступив Закон про визнання, який забезпечує прозору процедуру перевірки рівнозначності іноземних професійних кваліфікацій у відповідності з єдиним стандартом. Іноземці з німецьким або визнаним у Німеччині вищою освітою можуть, крім того, залишатися в Німеччині протягом півроку для пошуку місця роботи.

Щодо всіх інших професій і випадків, які не підпадають під правила видачі «Блакитної карти», силу має тест на пріоритетність. Тобто, роботодавець перед управлінням трудовою діяльністю землі повинен довести, що таких кадрів немає на ринку праці (§18 Закону про перебування). Це найбільша перешкода при прийомі на роботу без «Блакитної карти».

Ми надаємо повну інформацію з питань пошуку місця роботи, рівноцінності та визнання професійної та вищої освіти, оформлення договору та візовим особливостей при прийомі на роботу. Ми охоче візьмемося за процедуру оформлення «Блакитної карти» для Вас.

Екскурс: Визнання іноземних дипломів

Деякі документи про освіту вимагають визнання кваліфікації. Але деякі дипломи являють собою ціле випробування, щоб отримати з ними можливість працювати в Німеччині. Все залежить від того, яка у Вас спеціальність. Регламентовані професії: у Німеччині є «регламентовані спеціальності». За такими спеціальностями можуть працювати німці та особи іноземній національності тільки в тому випадку, якщо у них є певна кваліфікація. Наприклад, лікарі й адвокати. Якщо Ви хочете працювати за однією з цих регламентованих спеціальностей, Вам знадобиться визнання Вашої професійної освіти в Німеччині. Нерегламентовані спеціальності: більшість спеціальностей не регламентовані. Для роботи економістом, фахівцем з інформатики або пекарем Вам не знадобиться відповідне свідоцтво про професійну підготовку. Визнання Вашого диплому, тим не менш, може допомогти навіть при його часткової еквівалентності.

(17 людина, в середньому: 4.35/5)

^